motocykle Wrocław

O szybkich motocyklach marzą nie tylko mali chłopcy. W przeciwieństwie do samochodu, motocykl daje znacznie większe możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o prędkość, zwrotność i niezależność. Wiąże się też z większym ryzykiem – choć to akurat dla wielu osób jest cecha dodatnia. Adrenalina jest niektórym potrzebna jak powietrze, a szybkość, jaką można osiągnąć jadąc dobrym ścigaczem, bez wątpienia zapewnia takie wrażenia.

Najpopularniejsze motocykle – Japonia górą

W sprzedaży motocykli niekwestionowanym liderem od lat pozostają marki japońskie. W 2012 roku Honda osiągnęła wynik sprzedaży w postaci 15 milionów egzemplarzy, pozostawiając daleko w tyle konkurencję. Na taki wynik bez wątpienia ma wpływ popyt, na jaki liczy japoński producent na rynkach azjatyckich. Sukces ten nie byłby jednak możliwy, gdyby odbiorcy nie cenili po prostu jakości wykonania i doskonałych parametrów technicznych, jakie zapewnia Honda, jak chociażby silniki o potężnej mocy od 150 do 200 KM oraz zaawansowane systemy bezpieczeństwa.motocykle WrocławNa drugim miejscu pod względem sprzedaży plasują się Amerykanie z marką Harley-Davidson. Klasyka gatunku, dla wielu znany przede wszystkim w klasie motocykli ciężkich. Doskonałe silniki w nowych modelach są rezultatem współpracy z zespołem Porsche Engineering. Trzecią lokatę wśród najlepiej sprzedających się i najwyżej cenionych motocykli ma BMW. To jeden z większych producentów w Europie, produkujący ok. 100 tysięcy motocykli rocznie – wynik duży i nieduży zarazem, bo dla porównania Honda produkuje przeszło 25… milionów motocykli (wliczając w to jednak także skutery miejskie, cieszące się w Azji ogromną popularnością).

Mniejsi gracze – Ducati i Polaris

Czwartą pośród najpopularniejszych marek jest Ducati – to już jednak węższa klasa motocykli, gdyż koncern specjalizuje się przede wszystkim w produkcji motocykli sportowych, przeznaczonych między innymi na tory wyścigowe. Odkąd włoska marka została wykupiona przez Audi, poprawiła wyniki sprzedaży zwłaszcza za oceanem. W odróżnieniu od innych producentów Ducati stosuje w swoich silnikach rozrząd desmodromiczny, chroniący silnik przed negatywnymi skutkami zbyt wysokich obrotów. To istotne w przypadku motocykli wyścigowych…motocykle Wrocław

Listę pięciu największych marek zamyka Polaris, amerykański producent, któremu podlegają motocykle Victory i Indiany – te ostatnie są najstarszą marką motocyklową w Ameryce, produkowaną już od 1901 roku. W Polsce marki te nie są aż tak popularne – bo i rynek zbytu jest tu mniejszy, a motocykle Wrocław są przez wiele osób uważane za zagrożenie na drodze. Jednak warto zauważyć, że prawdziwi miłośnicy motocykli nie mogą być utożsamiani ze wszystkimi nieodpowiedzialnymi kierowcami.

Transport do Niemiec – czym się wybrać?

Previous article

Ubezpieczenia dla Twojego auta

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.