przyciemnianie szyb samochodowych

W ostatnich latach wzrosła popularność przyciemniania szyb samochodowych. Nowe modele aut mają już fabrycznie przyciemnione do pewnej przepuszczalności światła szyby. Producenci wybierają tę możliwości w celu zwiększenia komfortu jazdy i zapewnieniu większego bezpieczeństwa użytkownikom samochodu.

W Polsce przepuszczalność szyb powinna wynosić 70%, ponieważ takie obostrzenie przewidział ustawodawca. Jeżeli mamy starszy samochód lub nowy, z niewielką korekcją przepuszczalności warto udać się do serwisu, który przebada poziom przepuszczalności i pomoże dopasować folię o odpowiedniej przepuszczalności, tak by nasz samochód mógł legalnie jeździć po polskich drogach.

Zalety przyciemniana szyb samochodowych

Niższa przepuszczalność ciepła

W letnie dni zależy nam szczególnie na przyjemnym chłodzie w samochodzie. Dlatego warto zastosować specjalną folię metalizowaną. Wybierając taki rodzaj możemy zmniejszyć poziom nagrzewania się samochodu o ponad 50%. Dodatkowo przyciemnione szyby automatycznie zacieniają wnętrze, a to już samo w sobie zabezpiecza samochód przed absorbowaniem ciepła.

Promienie UV nam niestraszne

Wszystkim zależy na dobrym samopoczuciu i zdrowiu, dlatego producenci pomyśleli o aspekcie zdrowotnym. Wybierając folię z atestem możemy zabezpieczyć się przed negatywnym promieniowaniem.

Zmniejszona przepuszczalność światła

Prowadząc samochód jedną z najważniejszych rzeczy jest bezpieczeństwo. Zapewnimy je sobie, kiedy zmniejszymy dopływ ostrego światła do kabiny. Oślepienia to jedna z częstszych przyczyn letnich wypadków samochodowych. Warto zabezpieczyć swoje oczy przed oślepieniem, by prowadzić samochód będąc wciąż czujnym.

Bezpieczeństwo

Zdarza się, że zostawimy przypadkowo cenną rzecz w aucie na wierzchu. Okazja czyni złodzieja, dlatego dla bezpieczeństwa warto przyciemnić szyby. Kiedy wnętrze naszego auta stanie się mniej widoczne, przypadkowi złodzieje nie zwrócą tak łatwo uwagi na to, co kryje się we wnętrzu naszego samochodu.

przyciemnianie szyb w aucie

Szyby typu securit

Laminując swoje szyby możemy nie tylko przyciemnić wnętrze, ale też sprawić, że w przypadku wypadku nasze szyby nie rozbryzną się tak łatwo po wnętrzu całego samochodu. Dzięki temu możemy zapobiec wbiciu się odłamków szkła w razie wypadku. Laminat powstrzyma odłamki.

Dyskrecja

Jeśli nie przepadamy za zwracaniem uwagi gapiów, przyciemnienie szyb może okazać się świetnym pomysłem. Osoby postronne nie tylko nie dojrzą przedmiotów, które leżą w środku, ale mogą też nie dowidzieć naszych pasażerów.

Wygląd

Samochód z przyciemnionymi szybami zawsze wygląda lepiej. Jeśli chcemy poprawić wygląd naszego samochodu wystarczy, że niewiele zainwestujemy, a jego ergonomia automatycznie się pojawi.

Reklama

Wybierając specjalną folię przyciemniającą szybę z grafiką, nasza tylna szyba może stanowić atrakcyjną reklamę. Tylna szyba stanowi niesamowicie wdzięcznym miejscem do zamieszczenia reklamy. Stojący za nami w korku kierowcy mimowolnie przeczytają zawarte na niej informacje, podobnie osoby przechodzące obok naszego samochodu na parkingu lub innym publicznym miejscu.

Łatwy demontaż folii

Zmiana reklamy na tylnej szybie może być niebywale prosta, ponieważ folię można z łatwością zerwać i szyby wrócą do swojego fabrycznego stanu.

Jak widać, zalet korzystania z przyciemniania szyb jest naprawdę wiele. Możemy nie tylko uniknąć wypadków, zadbać o swoje zdrowie, ale też zwiększyć prestiż auta, zareklamować swoją firmę lub wynająć komuś tę powierzchnię i dorobić np. na utrzymanie samochodu. Jeśli zależy nam na dyskrecji — nie ma lepszego sposobu, by ją zwiększyć w naszym najczęstszym środku transportu, jak właśnie przyciemniając szyby. Pamiętajmy też, że przyciemnianie szyb jest w naszym kraju legalną i normalną czynnością, którą możemy wykonać sami lub unikając niepotrzebnych nerwów i komplikacji — wykonać w profesjonalnej firmie przyciemniającej szyby.

Przegląd rowerów elektrycznych z rocznika 2018

Previous article

Race Ramps – co to jest?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady