nakładanie folii przyciemniającej szyby w samochodzie

Przyciemnianie szyb w pojazdach, to coraz częstszy proceder, który niesie za sobą wiele korzyści. Niestety wciąż przyciemnianie szyb kojarzone jest negatywnie, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że szyby w pojazdach przyciemniane są już fabrycznie przez producenta.

W Polsce dozwolona przepuszczalność szyb wynosi 70 procent. Oznacza to, że ustawodawca przewiduje, że przednią szybę oraz przednie boczne szyby możemy przyciemnić o 30 procent. Taki zabieg niesie za sobą wiele korzyści zarówno estetycznych, jak i praktycznych.

Przyciemnione szyby mają wiele zastosowań praktycznych

Szyby przyciemnia się nakładając na nie specjalistyczną folię przyciemniającą. W ten sposób szyba zyskuje dodatkową, lepką od strony tafli powierzchnię. Nieocenioną okazuje się ona podczas wypadków drogowych i stłuczek. Bardzo często pasażerowie i kierowca mogliby wyjść z wypadku bez szwanku, jednak w wyniku uderzenia szyba kruszy się, a drobinki szkła wbijają się w użytkowników samochodów zadając wiele drobnych ran.

przyciemnianie szyby

Szyba przed nałożeniem na nią folii powinna być odpowiednio przygotowana. Najczęściej stosuje się wszelkiego rodzaju pasty oraz czyściki.

Szyby oklejone folią przyciemniającą nie rozbryzgują się tak łatwo, ponieważ folia naklejona na powierzchnię szkła utrzymuje je nawet po jego zniszczeniu. W ten sposób w przypadku ewentualnej kolizji lub wypadku zarówno my jak i nasi pasażerowie będziemy bezpieczni od zranień szkłem. Dodatkowo bardzo często wypadku drogowe następują na skutek oślepienia słońcem. Promienie słoneczne mogą odbić się od maski lub asfaltu w najmniej oczekiwanym momencie — i nieszczęście okazuje się być gotowe.

Folie przyciemniające szyby stanowią wówczas naturalną ochronę pomimo braku okularów przeciwsłonecznych u kierowcy. Zmniejsza się ryzyko oślepienia, a zarazem wypadku. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa przyciemnione szyby okazują się niezastąpione przy ograniczaniu strat ciepła oraz zwiększaniu wydajności klimatyzacji. Przyciemniona warstwa stanowi idealną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz nadmiernym wychładzaniem pojazdu zimą.

Niesamowity efekt estetyczny

Niesamowitym sposobem na zwiększenie prestiżu naszego pojazdu okazuje się przyciemnienie szyb. Kiedy okleimy szyby naszego pojazdu folią przyciemniającą — podkreślimy jego bryłę, a także zmniejszymy widoczność elementów wewnątrz samochodu. Coraz więcej osób decyduje się na przyciemnienie szyb w swoim pojeździe właśnie z tej przyczyny.

Przyciemnione szyby wyglądają najzwyczajniej w świecie estetycznie i elegancko, dlatego warto pokusić się na ten kosmetyczny zabieg. By uzyskać najlepszy efekt dobrze jest wykonać tę usługę w profesjonalnym zakładzie, którego pracownicy znają się na rzeczy i okleją nasze szyby bez zbędnych bąbli powietrza. Podkreślona bryła samochodu za sprawą przyciemnionych szyb będzie wyglądać niesamowicie.

przyciemnione szyby

Samochód z przyciemnionymi szybami prezentuje się o wiele lepiej.

Folia przyciemniająca szyby to genialny sposób na sprawienie, by nasz pojazd wyglądał bardziej prestiżowo. Przyciemnione szyby zwiększają estetykę naszego pojazdu, podkreślają jego bryłę. Dodatkowymi atutami są względy praktyczne. Przyciemnione szyby nie tylko nadają estetycznego efektu, ale czynią auto bezpieczniejszym — chronią kierowcę przed oślepieniem na drodze, które bywa częstą przyczyną kolizji i wypadków. Dodatkowo stanowią warstwę ochronną w przypadku zbicia szyby.

Folia do oklejania szyb jest elastyczna i bardzo lepka, dzięki temu nawet w następstwie zbicia szyby podczas wypadku czy kolizji — możemy nie martwić się o drobinki szkła, które zwykle przy takim uderzeniu wbijają się w różne części ciała kierowcy i pasażera.

Kolejnym atutem okazuje się bariera izolacyjna, jaką tworzy folia przyciemniająca. Okazuje się, że folia przyciemniająca latem chroni nasze auto przed promieniami UV i nagrzewaniem się go od środka, a zimą stanowi barierę ograniczającą utratę ciepłego powietrza. W ten sposób możemy zoptymalizować zużycie klimatyzacji.

Czy programy do rozliczania czasu pracy kierowcy są legalne?

Previous article

Firmy transportowe – gdzie szukać informacji na ich temat?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady