import i transport samochodów

W całej Europie znajduje się mnóstwo znanych na całym świecie firm produkujących samochody. Dzięki popularności marek, samochody transportowane są do Polski przez klientów prywatnych lub przez dealerów. Import samochodów odbywa się poprzez zakup danego samochodu zza granicy. Dostarczenie samochodu zwykle nie trwa długo – dużo jednak zależy od danej marki oraz dealera. Najbardziej znane i cenione modele samochodów są powszechnie dostępne, dlatego najczęściej ich transport do Polski odbywa się często i bezproblemowo. Import samochodów następuje na różne sposoby – zakupu samochodów w konkretnej ilości może zamówić dealer salonu, by zwiększyć obroty firmy. Klient indywidualny również może dokonać importu samochodu z każdej firmy lub salonu.

Transport samochodów

Z uwagi na to, że w Europe znajduje się wiele firm produkujących znane wszystkim samochody, ich transport odbywa się na dwa sposoby. dużo bowiem zależy od tego, z jakiego kraju zamawiamy samochód. Najczęściej transport odbywa się a wykorzystaniem lawety lub paru lawet. Gdy zamawiamy samochód do Polski z Niemiec, Włoch czy innego kraju – odbędzie się transport wyłącznie lądowy. Natomiast samochody zamawiane z Anglii, Szwecji lub państw zamorskich – lawety są transportowane na promie, który dopływa do Polski. Transport samochodów z Europy jest szybki i odbywa się częściej niż transport aut z innych kontynentów. Firmy zajmujące się transportem samochodów na skalę mniejszą i większą, zapewniają zarówno dealerom, jak i nam – klientom – bezpieczne dostarczenie samochodów do danego salonu.

Popyt na różne marki samochodów

Każdy z nas ma swoje upodobania motoryzacyjne – co za tym idzie, istnieje mnóstwo opinii na temat danej marki samochodów. Wiele osób upodobało sobie samochody niemieckie, włoskie czy amerykańskie. Popyt na samochody zza granicy przyczynia się do coraz większych dostaw do salonów polskich dealerów. Często możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której to klient indywidualnie zmawia samochód z dostawą pod dom lub ustalony punkt. W Polsce mamy dostęp do większości marek samochodów. Dzięki unowocześnionym metodom  dokonywania zakupu aut i dzięki możliwość transportowi samochodów danej marki, możliwe jest wybranie dowolnej marki samochodu oraz modelu. Popyt na samochody zagraniczne stale rośnie, więc import i transport z różnych krajów Europy jest powszechnym zjawiskiem.

Dealerzy różnych marek w Polsce i salony aut

W każdym większym mieście znajdują się salony różnych marek samochodów. To w nich możemy zakupić swój wymarzony model samochodu. W salonach takich mieści się wiele różnych modeli samochodów, dzięki ogromnemu zainteresowaniu marką. W Polsce działa wiele dealerów samochodowych, dzięki którym możemy liczyć na sprowadzanie wciąż nowych modeli danej marki aut. Zagraniczne modele samochodów cieszą się ogromną popularnością w Polsce, dlatego tak wielu dealerów prowadzi działalność.

Praca dla kierowcy w Anglii

Previous article

Wynajem samochodu – warunki i ceny w Polsce oraz zagranicą

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Handel