rampa samochodowa

Race Ramps to w Polsce stosunkowo nowa marka, której produkty są jednak w świecie motoryzacyjnym powszechnie znane i stosowane.

Wszelkiego rodzaju podkładki, podjazdy i bloczki stosowane podczas pokazów samochodowych czy na wyścigach to właśnie pomysł marki Race Ramps na dostarczenie wygodnych rozwiązań do miejsc, w których ustawienie standardowej rampy samochodowej nie miałoby najmniejszego sensu.

Marka narodziła się z potrzeby stworzenia systemu, który pozwoliłby na szybkie podnoszenie samochodów ponad podłogę w celu prowadzenia drobnych napraw, tuningów, podczas wystaw czy w trakcie wprowadzania do przyczep pojazdów o bardzo niskim podwoziu. Dziś ich sukces widać w przekroju całej motoryzacji.

Czym są Race Ramps i co znajdziemy w ich ofercie?

Niskie podwozie? Żaden problem!

Wiele samochodów przeznaczonych do wyścigów równoległych (drag race), czy często także do jazdy miejskiej jest tuningowanych tak, że trudno wyobrazić sobie wejście pod podwozie w celu jakichkolwiek napraw. Niektóre z nich nie poradziłyby sobie nawet na polskich drogach!

Produkty marki Race Ramps radzą sobie z tym fantem doskonale, pozwalając na swobodne uniesienie przodu samochodu ponad powierzchnię do poziomu, który pozwoli na zajrzenie pod spód i szybki przegląd znajdujących się tam elementów.

Co więcej, jeden z ich flagowych produktów – Trak-Jax dostępny jest w dwóch wariantach – ze stoperem i bez niego. Ten pierwszy przydaje się w momencie, gdy mini rampy mają posłużyć ci jako sposób na utrzymanie auta ponad ziemią, drugi gdy chcesz, by ułatwiły ci wjazd na tradycyjną rampę samochodową.

Rampy serwisowe

Nieco większą, wygodniejszą wersją wspomnianych wyżej Trak-Jaxów są Race Ramps Service Ramps, czyli rampy serwisowe ułatwiające uniesienie przodu lub tyłu auta w celu wymiany płynów, wrappingu czy i wszelkich akcji serwisowych.

rampa serwisowa

Uniesienie jest tu o ponad 25 centymetrów ponad powierzchnię, dlatego też rampy spisują się doskonale nawet w przypadku bardzo niskiego nadwozia auta.

Rampy wrappingowe – Pit Stop na zawołanie

Przenośny Pit Stop, czyli rampa pozwalająca na uniesienie całego samochodu i łatwy dostęp do jego spodu to doskonałe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju napraw, detailingu czy oklejania samochodu. Choć rozwiązanie to wykorzystuje się przede wszystkim w motosportach, jej lekka konstrukcja, łatwy najazd i stosunkowo niewielkie rozmiary sprawiają, że przydatna okazuje się także w warunkach garażowych.

Dodając do tego niewątpliwy atut w postaci łatwo przenośnej konstrukcji, rampę wrappingową Race Ramps możesz zabrać ze sobą właściwie wszędzie i wykorzystać jej użytkowe atuty w każdych warunkach.

Gdy samochód czeka postój…

Flatstoppery od Race Ramps to jedno z najlepszych rozwiązań chroniących stan kół twojego samochodu, jeśli chcesz zafundować mu co najmniej kilka tygodni postoju w garażu i uniknąć odkształcenia opon pod ciężarem pojazdu.

Podstawki Flatstoppers umożliwiają prawidłowe ułożenie się kół w specjalnym, zaokrąglonym wyżłobieniu, w którym kontakt z podłożem ma większa część opony. Ustawienie takie pozwala na precyzyjne i równomierne rozłożenie nacisku auta na koła, minimalizując ryzyko uszkodzenia kół i opon.

flatstopper

Flatstoppery należy zawsze ustawiać pod wszystkimi kołami, by samochód mógł w dalszym ciągu stać na równym podłożu.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem dla dłuższych postojów, lecz także prac serwisowych są podpory samochodowe Race Ramps Jack Stands, czyli lekkie i bezpieczne wsporniki podnoszące auto na wysokość ponad 20 centymetrów.

Ich obecność w garażu czy autoserwisie jest wręcz niezastąpiona, choć w motosporcie podpory te są równie często wykorzystywane podczas prezentowania aut.

Mata serwisowa

Race Ramps to marka, której domeną są przede wszystkim rampy i podpórki ułatwiające pracę przy samochodzie i pozwalają na jego bezpieczne i efektowne eksponowanie. Dla tych, którzy jednak muszą pracować pod podwoziem równie istotne jest to, na czym leżą lub klęczą w trakcie pracy.

Wykorzystując swoje wytrzymałe, a jednocześnie plastyczne materiały marka stworzyła więc wygodną matę serwisową, na której możesz z powodzeniem poruszać się przy samochodzie bez niewygodnego gniecenia kolan o beton.

Jej przyzwoity rozmiar pozwala na swobodne leżenie nawet dość wysokim osobom, a składana konstrukcja daje komfort przechowywania nieznany w przypadku tradycyjnych mat i wózków naprawczych.

Korzyści przyciemnienia szyb samochodowych

Previous article

Dokumenty niezbędne do przeprowadzenia kasacji samochodu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady