samochód dostawczy

Zakup samochodu dostawczego nie jest prostym zadaniem, bo choć modeli dostępnych w ofertach popularnych marek jest wiele, znalezienie odpowiedniego dla Twoich potrzeb może być wyzwaniem. Sprawdzone auto dostawcze powinno być pojemne, komfortowe w prowadzeniu, wytrzymałe, ale i bezpieczne dla przewożonych towarów. Na co zwracać uwagę podczas wyboru dostawczaka?

Wybór samochodu dostawczego – na to warto zwrócić uwagę

Wszechstronne samochody dostawcze wykorzystywane są dziś w transporcie w niemalże każdej branży – od przeprowadzek, przez transport sklepowy, po kurierów, firmy budowlane i ekipy remontowe, właściwie każda firma może dziś zyskać wiele posiadając w swojej flocie choć jednego pojemnego dostawczaka. Przy rozbudowanej ofercie producentów tego typu samochodów trudno wybrać jednak jeden najlepszy, dopasowany dla każdego. Na co zwrócić uwagę?

Ładowność auta – zależnie od rodzaju działalności, auta dostawcze mogą z powodzeniem sprawdzić się z ładownością do 3,5 tony, jak i wymagać nieco większej przestrzeni na pace. W przypadku większych aut trzeba pamiętać, by kierowcy posiadali prawo jazdy kategorii C, a wnętrze auta było przystosowane do przewozu cięższych towarów. Uwagę warto zwrócić też na samą przestrzeń ładunkową – dopuszczalne obciążenie auta nie musi oznaczać od razu paki gotowej do przewozu wielkogabarytowych mebli czy konstrukcji.
Komfort jazdy i ekonomia auta to dwa dość oczywiste aspekty, na które jednak często nie zwraca się uwagi. Dobre spalanie będzie jednak ważne przy wyliczaniu kosztów eksploatacji pojedynczego auta we flocie, co przełoży się na straty i zyski firmy. Komfort kierowców też jest tu nie bez znaczenia – ci, którzy spędzą za kółkiem kilka godzin dziennie muszą być zawsze w najwyższej formie, mieć dobrą widoczność na drogę i czuć pewność prowadzenia auta w każdych warunkach.

Nowy czy używany – wybieramy samochód dostawczy

Pytanie to pojawia się dość często na forach i opinii jest tak wiele, jak i użytkowników samochodów dostawczych. Dla firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność lub nie opiera jej wyłącznie na wykorzystaniu samochodów dostawczych, w pełni sprawne używane samochody będą lepszą inwestycją niż nówki prosto z salonu.
Jakie modele używanych samochodów dostawczych pojawiają się najczęściej na rynku i są oceniane jako najlepsze? Zdecydowany prym wiedzie tu Fiat Ducato, który sprawdzi się właściwie wszędzie, niezależnie od branży, rozmiaru firmy czy rodzaju przewożonych towarów.

zabudowa samochodu dostawczego

Wysokiej jakości sklejkę do zabudowy samochodu dostawczego znajdziesz w sklepie internetowym Betulla

Jak zabezpieczyć pakę samochodu dostawczego?

Nowy czy używany, z dużą paką czy wytrzymujący duże obciążenia – samochód dostawczy, by mógł w pełni spełniać swoje zadanie powinien być do swojej roli przystosowany możliwie jak najlepiej. Jeśli chcemy utrzymać go w doskonałej kondycji a przy okazji zwiększyć organizację przewozu ładunków, dobrym ruchem będzie zabudowa samochodu dostawczego za pomocą sklejki. Specjalizujące się w takich usługach firmy potrafią przystosować dostawczaka do każdego zadania i upewnić się, że ani konstrukcja samochodu, ani przewożone towary nie ulegną uszkodzeniu podczas transportu.

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu

Previous article

Czego potrzeba do wymiany oleju silnikowego?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady