ładowanie pojazdów elektrycznych

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Pozwalają zaoszczędzić pieniądze na ciągle drożejącym paliwie.  Coraz więcej osób instaluje w swoich domach elektrownie wiatrowe lub panele słoneczne, co sprawia, że mogą naładować swój samochód praktycznie za darmo. Jest to również bardzo ekologiczne rozwiązanie. Warto więc zapoznać się z tym, jak ładować auta elektryczne w domu.

Jak naładować samochód elektryczny w domu?

Aby naładować samochód elektryczny w domu, będziemy potrzebować zainstalowanego domowego punktu ładowania w miejscu, w którym parkujemy samochód elektryczny, lub kabla zasilającego EVSE do 3-stykowego gniazdka, jako okazjonalnej opcji zapasowej. Kierowcy zwykle wybierają dedykowany domowy punkt ładowania, ponieważ jest szybszy i ma wbudowane funkcje bezpieczeństwa.

Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych to kompaktowa, odporna na warunki pogodowe jednostka, którą można przymocować do ściany za pomocą podłączonego kabla ładującego lub gniazda do podłączenia przenośnego kabla ładującego. Dedykowane domowe punkty ładowania są instalowane przez wykwalifikowanych specjalistów, takich jak 3MMedia.

Samochód elektryczny będzie miał złącze typu 1 lub typu 2. Musimy wybrać ładowarkę domową, która jest z nim kompatybilna. Aby to ułatwić, najlepsi specjaliści, tacy jak 3MMedia, automatycznie upewniają się, że przy zamówieniu otrzymamy właściwy punkt ładowania dla naszego pojazdu.

Jak szybko można naładować samochód elektryczny w domu?

Prędkość ładowania samochodów elektrycznych mierzona jest w kilowatach (kW). Domowe punkty ładowania możemy podzielić na punkty ładowania o normalnej mocy i o dużej mocy. Zazwyczaj w gospodarstwach domowych instaluje się te pierwsze o mocy od 3,7 kW do 22 kW. Punkty o dużej mocy mają od 22kW do 150 kW.

To jak szybko naładujemy nasz samochód zależy oczywiście od mocy naszej stacji ładującej i modelu samochodu, oraz tego, jakie baterie on wykorzystuje. Jednak średnio punkty o mocy do 11 kW mają prędkość ładowania 20 – 40 km/h. Jeżeli moc punktu sięga do 44 kW to prędkość ładowania sięga do 100 km/h. W przypadku mocy punktu do 50 kW to prędkość ładowania to około 250 km/h, a moc do 350 kW daje prędkość ładowania 1 750 km/h.

Większość nieruchomości domowych ma moc jednofazową, co oznacza, że ​​maksymalna szybkość ładowania wynosi 7 kW. Chociaż dostępne są szybsze punkty ładowania (takie jak jednostka 22 kW), zwykle znajdują się one w nieruchomościach komercyjnych, w których występuje trójfazowy zasilacz.

stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Jak zainstalować punkt ładowania samochodu elektrycznego w domu?

Punkty ładowania samochodów elektrycznych muszą być profesjonalnie zainstalowane. Certyfikowany dostawca ładowania uwzględni koszt instalacji w cenie urządzenia. Proces instalacji obejmuje zamontowanie punktu ładowania na zewnętrznej ścianie lub w garażu, w pobliżu miejsca, w którym parkujemy, i bezpieczne podłączenie go do sieci elektrycznej.

Instalacja może potrwać około trzech godzin, w zależności od indywidualnych wymagań sterownika i złożoności instalacji. Najlepsi fachowcy, tacy jak 3MMedia, zawsze służą fachowymi poradami i są w stanie nam doradzić jaką stację i gdzie zainstalować

Zawsze dobrze jest być w domu podczas instalacji: najlepsi dostawcy punktów ładowania zainstalują je w najbardziej dogodnym miejscu. Pokażą także, jak naładować samochód i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Jak często należy ładować samochód elektryczny w domu?

Możemy ładować nasz samochód elektryczny w domu tak często, jak to konieczne. Można to traktować tak samo jak ładowanie telefonu komórkowego, pełne ładowanie przez noc i doładowanie w dzień, jeśli to konieczne.

Choć większość kierowców nie musi codziennie ładować samochodu, wielu podłącza się za każdym razem, gdy opuszczają samochód, co zapewnia im maksymalną elastyczność w przypadku nieoczekiwanej podróży.

Jaki wosk jest najlepszy do pielęgnacji samochodu?

Previous article

Najlepszy samochód dostawczy

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady