Dzięki woskowaniu auta mamy możliwość zadbać o nie jeszcze bardziej. Czynności pielęgnacyjne nie powinny bowiem polegać wyłącznie na umyciu samochodu. To stanowczo za mało, by uzyskać efekt lśniącego, wręcz odnowionego pojazdu.

Ręczne woskowanie samochodu poprawia ogólną atrakcyjność samochodu i sprawia, że zabezpieczony zostaje jego lakier. Poza tym chroni go przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi – śniegiem, deszczem czy gradem. Dzięki woskowaniu możemy też utrzymać karoserię w czystości, zabezpieczyć samochód przed korozją i ewentualnymi uszkodzeniami na drodze – kamieniami czy żwirem.

Woskowanie samochodu – po co to robimy?

Decydując się na zakup wosku musimy wybrać pomiędzy syntetycznym, a naturalnym produktem. To na który rodzaj postawimy zależeć powinno od ogólnej kondycji lakieru, czasu jaki możemy poświęcić na pielęgnację oraz naszego osobistego doświadczenia w woskowaniu.

Woski produkowane na bazie naturalnych składników są nieco trudniejsze w aplikacji i dokładnym rozprowadzaniu po lakierze. Wykazują jednak doskonałe właściwości ochronne. Dzięki nim możliwe jest również uzyskanie głębokiego koloru karoserii.

polerowanie samochodu woskiem

Z kolei woski syntetyczne zawierają w swoim składzie tak zwane polimery, które ułatwiają aplikację i zwiększają późniejszą ochronę samochodu. Używając produktów tego rodzaju możemy liczyć na zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnika zewnętrznymi i promieniowaniem UV. Co więcej, preparaty syntetyczne dzielą się na te w płynie i w formie mleczka lub twardej pasty. Pierwsze dają szybkie rezultaty. W kilka chwil uzyskamy dzięki nim zadowalający efekt. Stanowią więc rozwiązanie doskonałe, gdy zależy nam na czasie i nie mamy możliwości poświęcić pielęgnacji auta zbyt wiele uwagi. Drugie środki, a więc mleczka, to produkty trudne w aplikacji, ale dające stuprocentową ochronę. Z kolei twarde pasty wymagają dużej wprawy. Stanowią jednak gwarancję pięknego połysku i głębokiego koloru karoserii.

Kolor wosku – jaki wybrać?

Kupując konkretny wosk pod uwagę musimy wziąć także jego kolor. Do wyboru pozostają woski barwiące, czarne, białe i bezbarwne.Te pierwsze dają możliwość dostosowania koloru wosku do barwy samochodu. Zazwyczaj kupić je można w formie pasty, która zawiera w swym składzie barwiące pigmenty. Woski czarne sprawdzają się z kolei w przypadku czarnych samochodów. Z kolei woski białe używać można przy dowolnej kolorystyce pojazdu. Bezbarwne natomiast idealnie podkreślają kolor, maskują wszelkie niedoskonałości i zapewniają warstwę ochronną.

Kiedy wiemy już mniej więcej czego potrzebujemy, możemy zacząć rozglądać się po sklepach. Gdzie najlepiej kupować wosk do samochodu?

Gdzie kupimy wosk wysokiej jakości?

Wosk wysokiej jakości kupić możemy nie wychodząc  nawet z domu. Internet daje dziś tak dużo możliwości, iż wystarczy zasiąść przed komputerem i paczkę z produktem zamówić prosto pod nasze drzwi.

G3 PROFESSIONAL SPRAY WAX – WOSK W SPRAYU 500 ML 

Bogatą ofertę specjalistycznych wosków posiada internetowy sklep fareclasklep W propozycjach znaleźć można bowiem produkty najwyższej jakości, które usuwają ślady i zadrapania po polerowaniu. Ich zastosowanie pozwala na odnowienie nawet starszych modeli aut. Poza tym, wosk samochodowy, to produkt wykończeniowy, który nadaje połysku i sprawdza się przy wszystkich rodzajach lakieru.

Poza woskiem, sklep oferuje również mleczka, emulsje, nabłyszczacze, płyny czyszczące i emulsje wykończeniowe. Wszystkie produkty zakupić można zresztą w zestawie z gąbkami wykończeniowymi i akcesoriami czyszczącymi.

50 lat zbierania doświadczenia i sprzedaż i profesjonalnych kosmetyków do samochodu, zaprocentowała. A wiedza pozwoliła stworzyć linię chemii samochodowej na najwyższym poziomie. Preparaty marki Farecla używają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Kiedy skorzystać z jazd doszkalających w szkole jazdy?

Previous article

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady