W zależności od tego ile posiadamy miejsca na działce oraz ile czasu oraz pieniędzy postanowimy poświęcić na budowę garażu możemy zdecydować się na wersję blaszaną lub tradycyjną, murowaną. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie zastanowić się, która wersja będzie dla nas bardziej odpowiednia.

Zalety garaży murowanych

Garaże murowane z pewnością będą w stanie zostać bardziej dopasowane i zindywidualizowanie tak aby jak najlepiej pasowały do danego domu. Możemy zdecydować się na garaż bezpośrednio przylegający do ściany domu lub wybrać garaż wolnostojący. Decydując się na garaż murowany możemy swobodnie wybierać jako konstrukcję, kształt, wpływać na jego wysokość  czy wygląd wewnętrzny. Musimy również zadbać o rodzaj bramy jaka zostanie zastosowana do danego garażu tak aby była jak najbardziej funkcjonalna i jednocześnie tak mogła sprawnie działać przez wiele lat. Głównymi wadami garaży murowanych jest to, że na ich wybudowanie konieczne jest poświęcenie sporej ilości czasu. Ponadto niezbędne jest podniesienie znacznie większych kosztów niż w porównaniu z garażami blaszanymi. Jest to rozwiązanie wyjątkowo dobre w momencie gdy budujemy domy i od razu chcemy dobudować do niego garaż, mamy na to miejsce, czas oraz odpowiednie środki pieniężne. Estetyczne wykończenie, które możemy dowolnie zaprojektować jest również wyjątkowo to ważne i wpływa na fakt, że chętnie decydujemy się na wybudowanie garażu murowanego rezygnując z innych zamienników.

Zaletą garażu murowanego jest również zdecydowanie mniejsze narażenie na włamaniem. Jest to na tyle solidna konstrukcja, że skutecznie zapobiegnie ona wszelkim próbom kradzieży zawartości. Projekt garażu bardzo często do jego budowy przewiduje bloczki betonowe, silikatowe, pustaki ceramiczne. Ze względu na to, że w garażu będą przechowywane jedynie samochody oraz inne środki transportu nie ma konieczności jego ogrzewania dlatego nie ma potrzeby stosowania materiałów cechujących się najlepszymi parametrami cieplnymi. Garaż murowany może być doskonałym rozwiązaniem w sytuacji gdy budujemy dom i chcemy od razu wykonać dodatkową konstrukcje, jednak pamiętajmy, że koszty mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych dlatego koniecznie zaplanujemy budżet jaki będziemy chcieli przeznaczyć na wybudowanie ów obiektu.

Zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane w porównaniu z ich murowanymi odpowiednikami z pewnością są znacznie bardziej mobilne, można je w każdym momencie przenieść w nieco inne miejsce. Sporą zaletą jest również szybkość z jaką garaże blaszane mogą zostać postawione. W przeciągu tygodnia prace mogą zostać zakończone, a garaż będzie w stanie służyć do przez długi czas. Obecnie producenci oferują różnorodne i wyjątkowo estetyczne garaże blaszane. które w niczym nie przypominają o źle kojarzących się „blaszaków”. Ogromną zaletą jest również to, że garaże blaszane są wyjątkowo tanie i można je postawić bez konieczności wydawania wysokich środków pieniężnych. Współcześnie producenci oferują garaże blaszane wykonywane z wysokiej jakości blachy, która jest odporna na wieloletnie działanie negatywnych czynników atmosferycznych, deszczów czy rdzy. Garaże blaszane są często wykorzystywanym rozwiązaniem w momencie gdy konieczne jest szybkie postawienie garażu i nie ma czasu aby zwlekać z jego wybudowaniem od podstaw. Garaż blaszany może być rozwiązaniem na stałe lub może zostać potraktowane jako tymczasowe. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz preferencji zarówno garaże blaszane jak i murowane są bardzo dobrym rozwiązaniem i każde z nich posiada o swoje zalety.


Szeroką ofertę garaży blaszanych znaleźć można TUTAJ

Tacho Timer – czym jest i do czego służy to urządzenie

Previous article

Czy można sprzedać auto powypadkowe?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady