motocykl w pracowni artystycznej

Import motocykli z USA staje się coraz popularniejszy zarówno ze względu na atrakcyjne ceny jak i dostęp do niebanalnych, rzadko spotykanych modeli. Dlaczego właśnie zza oceanu Polacy tak chętnie decydują się na zakup sprzętu? Jakie są korzyści importu motocykli?

Lepsza cena motocyklu z importu

Rynek motocyklowy w Ameryce jest znacznie bardziej rozwinięty, więc szansa na znalezienie dokładnie tego modelu na jakim nam zależy jest znacznie większa. Warto jednak pamiętać, że ceny podawane na ogłoszeniach, które przeglądamy nie zawierają dodatkowych opłat oraz podatku, który w zależności od stanu może znacznie się różnić. Pozytywnym aspektem jest natomiast fakt, że Amerykanie wyjątkowo często zgadzają się na negocjacje i opuszczenie cen. Decydując się na zakup motocyklu z USA bardzo często, nawet po dodaniu opłat związanych z jego transportem, wysyłką, opłatą celną całość wychodzi taniej niż w przypadku zakupu tego samego sprzętu w Polsce. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto porównać obydwie kwoty i sprawdzić jak bardzo mogą się one różnić.

Motocykle z USA w dobrym stanie

Motocykle oferowane w USA są bardzo często w wyjątkowo dobrym stanie. Ze względu na wielkość rynku motocyklowego w Ameryce znacznie łatwiej znaleźć sprzęt odpowiadający naszym wymaganiom niż w Polsce.

Import motocykli jest również korzystny dla osób, które ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na zakup nowego sprzętu. W Stanach Zjednoczonych wiele ofert dotyczy również uszkodzonych jednośladów, które po zakupie możemy z powodzeniem naprawić na własną rękę. Pragnąć zakupić uszkodzony motocykl najlepiej skorzystać ze stron internetowych poświęconych aukcjom, gdzie już za niewielkie pieniądze można posiąść interesujące modele. Z wykorzystaniem takiego pośrednictwa zakupu mogą dokonać zarówno osoby prywatne jak i dealerzy. Strony aukcyjne są wyjątkowo wygodnym sposobem, a dzięki dobraniu odpowiednich filtrów możemy dobrać odpowiadającą nam cenę, markę czy kolor. W momencie, gdy na tego typu stronie uda nam się wygrać aukcję i staniemy się właścicielami danego motoru, otrzymamy natychmiast wszystkie niezbędne dokumenty.

motocyklowe stunty w duecie

Na jakie modele motocykli ze Stanów Zjednoczonych warto zwrócić uwagę?

Przed rozpoczęciem poszukiwania motocyklu warto zapoznać się, które modele w USA są produkowane i sprzedawane. Dostęp do różniących się pod względem parametrów modeli bardzo często powoduje, że kupujący zmienia zdanie i decyduje się na zupełnie inny motocykl niż zamierzał. Wśród interesujących modeli z pewnością znajdzie się motocykl doceniany przez profesjonalistów Yamaha Super Tenere 1200, lekki, posiadający prostą konstrukcję Suzuki DR 650 czy kultowy Harley Davidson.  Warto również sprawdzić oferty BMW 650 GS i Kwasaki KLR 650.

Decydując się na import motocyklu z USA przeważnie jesteśmy w stanie zapłacić większą kwotę za jednoślad z wyższej półki, który spełni nasze wszystkie oczekiwania. Warto dokładnie przejrzeć oferty dzięki czemu rozeznamy się z przedziałami cenowymi i najpopularniejszymi markami. Sprowadzenie motocyklu może być przeprowadzone samodzielnie lub z pomocą dealera. Pamiętajmy jednak, że importowanie motocykli na własną rękę wiąże się z koniecznością poznania wielu obwiązujących zasad prawnych co może być bardzo uciążliwe, ale przede wszystkim czasochłonne. Wybierając pomoc dealera mamy całkowitą pewność, że zakupiony sprzęt będzie we właściwym stanie i nie będzie posiadał ukrytych wad. Konieczność poniesienia dodatkowych kosztów jest nieunikniona, jednak zyskamy dzięki nim fachową obsługę, a wybrany przez nas motocykl szybko trafi w nasze ręce.

Na co uważać przy zakupie auta używanego?

Previous article

Rodzaje i charakterystyka samochodów dostawczych

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Handel