kierowca ciężarówki

Praca kierowcy jest trudna do rozliczenia. Zarówno przez pracodawcę, jak i samego kierowcę. Ze względu na specyfikę pracy i wymogi dotyczące jej warunków oraz czasu — powstały takie urządzenia jak tachografy, których zadaniem jest rejestracja oraz kontrola czasu i jakości pracy kierowcy.

Oczywiście na samych elektronicznych danych się nie kończy, ponieważ do ich przetworzenia potrzebujemy specjalnych programów, które pozwolą nam sprawdzić, jak wyglądała praca naszego kierowcy.

Legalne oprogramowanie

Każde oprogramowanie jest napisane przez pracowników firmy informatycznej i stanowi efekt ich pracy, dlatego każde oprogramowanie, z którego korzysta firma powinno zostać przez nią zakupione. Innymi słowy — legalne jest rozliczanie czasu pracy kierowcy, jeśli oprogramowanie jest legalne i spełnia aktualne wymogi prawne.

Pamiętajmy też o tym, że oprócz przepisów dotyczących samej pracy kierowcy, obowiązują nas dodatkowe, takie jak RODO. Tak więc nasze oprogramowanie musi być też bezpieczne i przyjazne danym naszych pracowników.

Jakie możliwości daje legalne oprogramowanie do rozliczania czasu pracy kierowcy?

Legalne oprogramowania posiadają wiele różnych funkcji, które pozwalają na weryfikację trasy i danych. Tak więc takie oprogramowanie umożliwia archiwizowanie danych cyfrowych, a także umożliwia ich późniejsze przeglądanie oraz analizowanie.

 

Posiada automatyczną weryfikację prawidłowości podpisu cyfrowego przy wprowadzaniu do programu plików cyfrowych. Umożliwia również archiwizację plików cyfrowych w niezmiennym formacie DDD. Dodatkowo istnieje możliwość zapisania w zewnętrznym katalogu zapisanych w bazie programu plików cyfrowych. Posiada także możliwość wprowadzania dodatkowych czynności, takich jak 4, urlop wypoczynkowy, okolicznościowy i tym podobne.

Powinien też umożliwiać ręczne wprowadzenie aktywnościzapisanych na wydruku z tachografu. Ważnym aspektem jest to, by przy pomocy programu można było wygenerować raporty kontrolne pod kątem Rozporządzenia 56 1/2006, a także raportów kontrolnych pod kątem Umowy AETR. W obowiązku zakładu pracy jest też zadbanie o możliwość wygenerowania raportu kontrolnego z wykroczeniami, który będzie zgodny z aktualnym taryfikatorem kar.kierowca

W obowiązku pracodawcy leży prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz rozliczanie czasu pracy w sposób legalny. Oprogramowania do tego celu przygotowane maja za zadanie ułatwienie kontroli nad pracownikami. Dlatego ważne, by wybrany przez nas program spełniał wszystkie obecne wymogi prawne.

W ten sposób będziemy mogli bezpiecznie i w pełni legalnie rozliczać pracę naszych pracowników. Pamiętajmy też, że program musi pochodzić z legalnego źródła. W Internecie jest wiele stron poświęconych rozliczeniom czasu pracy pracowników.

Zakupując oprogramowanie licencjonowane z takiego sklepu — jego gwarancją, że spełnia ono wszystkie możliwe obecnie wymagania. W ten sposób zapobiegniemy nieprzyjemnym konsekwencjom i ułatwimy sobie oraz swoim pracownikom rozliczanie wykonanej pracy.

W jakim celu można wynająć 9 osobowego busa?

Previous article

Korzyści nałożenia folii przyciemniającej szyby samochodowe

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Porady