Car wrapping - oklejanie samochodu folią

Jeżeli dbasz o wygląd swojego samochodu z pewnością zastanawiasz się, jak zmienić kolor swojego auta bez lakiernika, nakleić na niego grafikę lub zabezpieczyć lakier folią bezbarwną. Jest na to mnóstwo sposobów, a efekty mogą być naprawdę zadziwiające!

Po co oklejać samochód?

Różnego rodzaju folie do oklejania samochodu stają się coraz popularniejsze. Nie dzieje się tak bez przyczyny.  Jest to stosunkowo tani, łatwy i efektowny sposób na zmianę wyglądu naszego auta. Ponadto jeżeli martwią nas czynniki zewnętrzne, takie jak brud, kamienie, promieniowanie UV, które bardzo niekorzystnie wpływają na lakier naszych samochodów jest to idealne rozwiązanie. Tym sposobem nie musimy martwić się o dodatkowe koszty związanie z usuwaniem szkód.

Oklejenie folią oprócz oczywistych walorów estetycznych, posiada także zastosowanie praktyczne. Przede wszystkim zabezpiecza powłokę lakierniczą przed blaknięciem i zużyciem, co nie tylko sprawia, że auto wygląda na zadbane, ale również podwyższa jego wartość w trakcie ewentualnej sprzedaży. Pamiętajmy też, że jest to bardzo tani sposób na zachowanie pięknego wyglądu naszego auta, ponieważ foliowanie samochodów jest o wiele tańsze niż profesjonalne lakierowanie całego nadwozia.

Ponadto dzięki folii możemy pozwolić sobie na naprawdę fantazyjne i oryginalne wzory na naszym samochodzie. U lakiernika wykonanie podobnych motywów byłoby niesamowicie drogie, a także i bezużyteczne, ponieważ kiedy znudzi nam się ekstrawagancki wygląd, folię można po prostu zdjąć bez żadnych szkód wyrządzonych nadwoziu.

Zalety oklejania samochodu folią

Folia na samochodach może służyć jako reklama będąca ruchomą ekspozycją. Nowoczesne technologie i bogata paleta kolorystyczna sprawiają, że dysponujemy absolutną wolnością w kreowaniu reklamy na samochodzie. Specjalna folia dopasowująca się do skomplikowanych kształtów pozwala precyzyjnie i estetycznie pokryć każdą karoserię. Efekt takich reklam jest bardzo profesjonalny i stawia naszą firmę w dobrym świetle. Oprócz reklam popularne są różne wzory dla pasjonatów danej marki samochodów, reklam wyborczych, firm transportowych, taksówek itp.

Ważną informacją jest dla nas to, że proces zmiany koloru auta jest w pełni odwracalny. W każdym momencie możemy wrócić do naturalnego koloru i oryginalnego lakieru. Tak, jak już wspomnieliśmy folia zapobiega zarysowaniom nie pozostawia kleju i jest wyjątkowo trwała. Pielęgnacja oklejonego auta jest taka sama jak samochodów bez folii, więc oklejenie samochodu nie przynosi żadnych niedogodności, a wyłącznie same korzyści.

Zalety oklejania samochodu folią

Jak nakleić folię na samochód?

Folię na aucie możemy umieścić samodzielnie – jednak jest to dość ryzykowne. Potrzeba do tego wprawy i precyzji, a także istnieje ryzyko, że folia zapowietrzy się, nie przyklei zbyt dobrze, a sam efekt będzie nieestetyczny i niechlujny. Dlatego warto oddać tę czynność w ręce specjalistów, którzy sprawią, że folia będzie nie do odróżnienia od lakieru.

Dla kogo jest folia do oklejania samochodów?

Folia do oklejania samochodu nada się dla każdego, kto ma dość nudnego stylu swojego auta i chciałby czegoś nowego, a nie chce wydawać całego majątku u lakiernika. Z folii ucieszą się także ludzie ceniący praktykę, dbający o stan swojego auta, którzy chcą chronić je przed zabrudzeniem, zarysowaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Folia okleinowa będzie także doskonałym rozwiązaniem dla firm, które chcą mieć na swoim samochodzie niebanalną reklamę przyciągającą potencjalnych klientów.

Podsumowując folie do oklejania auta, to świetny wybór dla tych, którzy chcą stuningować swoje auto w niebanalny sposób, a także ochronić je przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

 

Komu zlecić tłumaczenie dokumentów samochodowych?

Previous article

Jak działa tachograf?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Handel