volkswagen

Volkswagen to marka samochodów, która od lat cieszy się zaufaniem wielu kierowców. Oferowane modele zawierają coraz więcej funkcji i systemów ułatwiających bezpieczną i komfortową jazdę. Dużą popularnością cieszą się modele Up!, Polo i Golf. Jakie są ich główne zalety, a na jakie części trzeba uważać najbardziej?

Zalety i wady najpopularniejszych modeli Volkswagena

  • Volkswagen Up!

Model cieszy się dużym powodzeniem między innymi z uwagi na wysoką ekonomię jazdy. Według producentów, na jednym baku mieszczącym 35 litrów benzyny, możemy przejechać 700 km. Wydaje się to niemożliwe, lecz po przeprowadzeniu testów okazuje się, że w przypadku płynnego pokonywania dłuższych odcinków trasy, z zastosowaniem jazdy ekonomicznej, przeciętne spalanie wynosi 4,2 l/100 km. W przypadku jazdy w mieście, wymagającej częstego zatrzymywania się i ruszania, spalanie podniosło się o zaledwie litr.

Mimo małych gabarytów jest to bardzo bezpieczny samochód. Ma on m.in. cztery poduszki powietrzne, w tym dwie boczne, a także system ESP. W przeciwieństwie do innych modeli Up! wyróżnia się charakterystyczną bryłą, a niewielkie gabaryty sprawiają, że jest to samochód stworzony do poruszania się po mieście.

  • Volkswagen Polo

Głównymi zaletami tego modelu są niskie koszty utrzymania i dobre zabezpieczenie antykorozyjne. Zazwyczaj nie odnotowuje się większych problemów z odsprzedaniem auta. Wnętrze jest przestronne, wyposażenie bogate, i łatwo o części zamienne, które dostępne są praktycznie na każdym kroku. Jeśli chodzi o minusy samochodu, to najczęstszym awariom ulega alternator oraz instalacja elektryczna. Częste problemy pojawiają się także ze stacyjką, kierunkowskazami lub wspomaganiem układu kierowniczego.

  • Volkswagen Golf

Samochód ten posiada wygodne, przestronne wnętrze, a wszelkie elementy wyposażenia są łatwe w obsłudze. Precyzyjnie ustawiony układ kierowniczy sprawia, że samochód prowadzi się w pełni bezpieczny sposób. W zależności od wybranej wersji, w dodatkowym wyposażeniu auta może się znaleźć np. aktywny tempomat, chowany hak holowniczy, a nawet system odpowiadający za wykrywanie stopnia zmęczenia kierowcy. Najczęściej zgłaszane usterki to awarie kompresora klimatyzacji oraz problemy z elektronicznym sterowaniem szyb. Z kolei w przypadku problemów z systemem multimediów, najprawdopodobniej pomoże zwykła wymiana oprogramowania. Często pojawia się także konieczność wymiany sprzęgieł lub mechatroniki.

volkswagen części

Volkswagen – klasa i niezawodność w dobrym wydaniu

Nie istnieją auta bezawaryjne. Biorąc pod uwagę opisywane powyżej modele Volkswagena, dobrze jest wziąć pod uwagę fakt, że ich naprawy nie są zbyt kosztowne. Części do Volkswagena są niedrogie, a otrzymać je można m.in. w sklepie z częściami oryginalnymi i zamiennymi – Auto PU. Oferta sklepu obejmuje części wysokiej jakości, które łączą w sobie solidne wykonanie i przystępną cenę.

Volkswageny to auta wielozadaniowe, a przede wszystkim bardzo komfortowe. Wiele oczywiście zależy od wybranego modelu i typu nadwozia, lecz z pewnością jest to marka godna uwagi. Volkswagen ma w swojej ofercie mnóstwo innych ciekawych modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W poszukiwaniu części zamiennych warto udawać się jedynie do sprawdzonych serwisów, gdzie wykwalifikowani specjaliści zapewnią profesjonalny dobór części i fachowe doradztwo.

Czy warto zabudować wnętrze samochodu dostawczego?

Previous article

Który napęd roweru elektrycznego wybrać?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.